Історія Вільхівської школи

         В одному з мальовничих куточків Волині існує навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Вільхівка.  Школа була заснована у вересні 1931 року. Навчання проводилось польською мовою. Освіта – в 4 класи. В школі були організовані класи вечірньої школи для сільської молоді. В 1939 році навчання стало проводитись українською мовою, школу перейменували у восьмирічну.

       Першим директором школи був Войтович Анатолій Степанович, який закінчив церковно-приходську школу. З 1939 року працював у Вільхівській школі директором. В 1945 році при облвно слухав місячні курси передпідготовки  директорів шкіл. За сумлінну працю Анатолій Степанович був нагороджений медаллю «За доблесний труд в ознаменованим 100 – летия со дня рождения В. И. Ленина».

            У роки Великої Вітчизняної війни школа не працювала. Війна 1941 – 1945 рр. Стала нелегким випробуванням, іспитом для багатьої на мужність, громадську зрілість. Це був важкий час в житті нашого села, школи. Школа була зруйнована. Обпалена полум’ям війни, Вільхівка вела нещадну боротьбу з ворогом. Окупанти, запроваджуючи «новий порядок», заборонили діяльність закладу освіти  у селі. Та вчителі, потай збираючи дітей у школі, продовжували їхнє навчання. Щоб діти не мерзли у зимовий час, шибки склили уламками скла, які вдавалося знайти.

               Після відбудови у 1945 році школа почала знову працювати. Директором школи продовжував бути Войтович А. С.

               У 1951 році восьмирічна школа відзначила свій ювілей – 20-річчя від часу заснування. Приміщення школи було вже відновлено завдяки зусиллям директора А. С. Войтовича, вчителів та учнів, які багато працювали над упорядкуванням класних кімнат. Розпочинався новий етап у житті Вільхівської восьмирічної школи.

                 Зростало, розбудовувалося село, збільшувалася кількість його жителів. Щороку все більше учнів приходило на навчання. Приміщення школи стало замалим, не вистачало класів. У 1972 році при допомозі голови колгоспу Жигуна В. А., на кошти колгоспу.«Шлях Леніна» було збудовано нову двохповерхову школу

         Серед випускників було багато талановитих людей, які відомі не лише на Волині, а й в усій Україні. Гордістю були її учні. Серед випускників був Шаваров Іван Григорович- медаліст, хірург, Зварич Петро Петрович, Грищук Федір Васильович – військовий авіаконструктор, Зелюк Степан Ілларіонович – агроном, Кривенький Степан Федорович – композитор, творець гімну Волині.

        1972 – 1973 навчальний рік розпочав у новій школі новий директор. Це була учитель російської мови і літератури Говорова Марія Василівна. Під її керівництвом продовжували розвиватися кращі традиції школи, започатковані у попередні роки. Піонерська дружина школи, якою керувала старша вожата Ремезовська Марія Василівна стала кращою в районі, виборює перші місця у багатьох конкурсах і змаганнях.

         1977 року по 1985 рік педагогічний колектив школи очолив Рудь Олександр Степанович. Енергійний,  ерудований, комунікативний, він багато зусиль доклав для того, щоб школа була однією з кращих в районі.

               З 1985 року і по цей час школу очолює Мартинюк Леонід Володимирович, вчитель української мови і літератури. У 1985 році  закінчив Луцький педінститут, вчитель вищої категорії. Раніше він працював заступником директора, тому добре знав школу і її колектив. Ерудиція, фахова компетентність – визначальні складники роботи директора школи Мартинюка Л. В. Здійснено благоустрій школи, постала нова огорожа, обладнано класи-кабінети.

              У 1995 році сталася значна подія в житті школи: наша восьмирічна школа була реформована в загальноосвітню школу І-ІІІ ступеня.