Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів проходить під гаслом «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів». У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
Масовий голод 1932-33 років зачепив більшість українських регіонів. Майже в кожній родині є старші члени родини, які зберегли пам'ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців - передати знання про Голодомор майбутнім поколінням.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
Цього дня у Вільхівському ліцеї відбулися ряд заходів:
1. Інформаційний флешмоб "Свобода народжується у вогні революцій"
2. Круглий стіл "Хроніка Гідності"
3. Поробка "Ми вільні творити майбтнє"
4. Створення фотобутафорії "Хроніка подій Революції Гідності"
5. Поширення інформаційних буклетів "День Гідності та Свободи.
6. День Гідності та Свобди в початковій школі.
19 листопада 2024 року – тисячний день з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ця дата є символом незламності, мужності та віри українського народу у свою перемогу. Ми не тільки пам’ятаємо ці 1000 днів, але й віддаємо належну шану кожному, хто боронив і боронить нашу свободу, незалежність та право на життя.
Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
З нагоди Міжнародного дня толерантності у Вільхівському ліцеї пройшов Тиждень толерантності під гаслом «Толерантність – дорога до миру та співпраці». Протягом Тижня толерантності здобувачі освіти взяли активну участь у різноманітних корекційно-виховних заходах, об’єднаних спільною метою – формування в усіх учасників освітнього процесу загальнолюдських моральних якостей та ціннісних засад толерантності, розвиток почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги. у Вільхівському ліцеї було проведено ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ. Протягом Тижня толерантності здобувачі освіти 2-12 класів взяли активну участь у різноманітних корекційно-виховних заходах, об’єднаних спільною метою – формування в усіх учасників освітнього процесу загальнолюдських моральних якостей та ціннісних засад толерантності, розвиток почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.